Biz Kimiz ?

Bahar Hindi, 1940 yılından bu yana mutfağında sağlıkla birlikte lezzeti arayan tüketiciler için üretim yapıyor. Türkiye’nin Hindi Markası olan Bahar Hindi  Akdeniz’in incisi olan Antalya’da ilk Entegre Tesis olma özelliğine de sahip.

Bahar Hindi, kalıcı başarının Kalite ve Gıda Güvenliği Yönetiminin bir model çerçevesinde etkin bir şekilde  uygulanması ile gerçekleşeceği inancındadır. Gıda Güvenliği Yönetim Sisteminde, HACCP Sistemi BRC Food Standartları esas alarak, kanatlı et sektöründe Türkiye ve uluslararası platformda hindi etini yumurtadan civcive, civcivden işlenmiş son ürüne kadar tüketici ile buluşturan öncü firmalardan bir tanesi.

Müşteri odaklı yaklaşımı ile sürekli iyileştirme prensibi, ulusal ve uluslararası yasal mevzuatlara ve ilgili standartlara BRC Food standartlarına uygun hijyenik ortamlarda ürün üretmektedir. Dünya trendlerini yakından takip ederek, en sağlıklı ürünleri, en sevilen lezzetleri, en son teknolojiyi kullanan çağdaş üretim tesislerinde güvenilir koşullarda üretim yapmaktadır. Ürünün hijyen standartlarına uygun ambalajlarla, tüm yaşam süresi boyunca ekonomik ve çevreye duyarlı olması temel ilkelerimiz arasındadır.

Bugün Türkiye’nin hindi markası olan Bahar Hindi, kanatlı et sektöründe Türkiye’de hindi, köfte grubu, kaplanmış ürünler, şarküteri ürünleri ve döner ürün üretimi ile ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Bahar Hindi, tabiatın kaynaklarından beslendiğinin bilinci ile bir aile olarak çıktıkları bu yolda; büyüyerek devam etmektedir.

2017010212140752-30c1778642a506dbd803a0fa5ece533epeg
2017010410333384-aosbolgngnl
ANTALYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KATILIMCILARININ İSTİHDAM SORUNUNU ÇÖZÜYOR. (İHA/ANTALYA-İHA)

Vizyonumuz

Müşteri odaklı yaklaşımı,

Sürekli iyileştirme prensibiyle,
Ulusal ve uluslararası yasal mevzuatlara ve ilgili standartlara, BRC Food standartlarına uygun hijyenik ortamlarda sağlıklı ürün üreten,

Personel eğitim ve gelişimini destekleyen,

Kalite ve Gıda Güvenliği Yönetimi ve BRC Gıda güvenliği yönetimi sistemlerinin iyileştirilmesini ve sürekliliğini amaçlayan,

Üretimin her aşamasında Gıda Güveliğine ve Kaliteye önem veren, tüketici sağlığını her şeyin üzerine tutan,

Çevreye duyarlı ve saygılı, anlayışla üretim yapmayı ilke edinmiştir.

Türkiye’nin Hindi Markası olan Bahar Hindi % 100 yerli sermaye ile Türkiye ve uluslararası platformda hindi etini yumurtadan civcive, civcivden işlenmiş son ürüne kadar bilimin getirdiği yenilikleri sürdürerek ürünlerini tüketici ile buluşturan öncü firmalardan bir tanesidir.

Neden Hindi?

Hindi eti diğer etlere göre protein değeri açısından daha zengindir. Kolesterol oranı çok düşük olup, protein değeri ise yüksektir. Hindi eti düşük yağ oranı ile kalbin dostudur. Yani normal bir hindi yemeğinde bulunan yağ, kırmızı ette bulunan yağın ancak yarısı kadardır. Balık etine ise en yakın hayvansal gıdadır. Aminoasitleri ise dengelidir. Sindirimi kolaydır. Hindi etinde aynı zamanda fosfor, potasyum, magnezyum ve hindinin siyah etinde önemli miktarda demir bulunur. İçerdiği B3 vitamini, B12 vitamini ve mineraller sayesinde vücudumuzun dostudur. Hindi etinde bulunan başlıca minerallerden Çinko; bağışıklık sistemi, yaraların iyileşmesi, vücudun yağ, protein ve karbonhidratların sindirmesi için son derece önemli bir mineraldir. 100 gr. hindi etinde 1,7 mg çinko bulunur. Bu kadınlar için önerilen miktarın %24′ üne, erkekler için ise %18′ ine karşılık gelir. Hindi eti hem sağlık açısından, hem de zengin besin içeriği ile ülkemizde ucuz protein kaynağıdır.
bahar-grup-logo

İletişim & Sipariş

E-mail: info@baharhindi.com
Sipariş: info@antbahar.com.tr

Telefon & Faks

Tel: +90 242 258 02 02 (PBX)
Fax: +90 242 258 02 01 (FAX)

Adres

Organize Sanayi Bölgesi, 1. Kısım, 1. Cadde No:10, Döşemealtı / ANTALYA